آيا فنگ شويي براي لاغري يا چاقي و يا کلاً براي فيزيولوژي بدن نيز کاربرد دارد ؟! بسياري از دوستان در شبکه‌هاي مجازي اين سؤال را مطرح کرده‌اند که علاوه بر اين‌که چيدمان رو تغيير ميديم و حس خوبي را پيدا مي‌کنيم و انرژي‌ها را براي خود فعال کرده‌ايم براي اينکه بتوانيم لاغر شويم راهکاري وجود دارد؟ بايد بگيم بله فنگ شويي براي لاغري و چاقي بر اساس فيزيولوژي بدن حرف‌هايي براي گفتن دارد. در اين مقاله مطالبي را بيشتر براي لاغري با توجه به فنگ شويي به شما آموزش خواهيم داد پس خوتندن اين مقاله به افرادي که دچار اضافه وزن مي باشند و دائم در حال رژيم غذايي هاي سخت هستند بسيار توصيه مي شود. شما مي توانيد با رعايت قوانين و اصول فنگ شويي در کنار فعاليت هاي بدني و کم خوري خود بع تناسب وزن ايده آل خود برسنيد. پس تا انتهاي اين مقاله شگفت انگيز همراه ما باشيد:


فنگ شويي براي لاغري با تنظيم چاکراها


بايد تمام چاکراها متعادل باشد و سعي کنيد چاکراهاي خود را با هر تکنيک که بلد هستيد متعادل کنيد! زماني که چاکرايي از بدن خوب کار نکند در حقيقت گيرافتادن انرژي در نقطه‌اي از بدن اتفاق افتاده تا زماني که انرژي به‌راحتي مانند يک رود در بدن جاري نشود باعث بروز مشکلات در بدن خواهد شد مانند گرفتگي عروق زماني که دچار فشارخون مي‌شويد و رگ‌ها براثر رسوبات دچار گرفتگي مي‌شوند شما بايد سريع‌تر به پزشک مراجعه کنيد و از آنژيو براي برطرف کردن اين مشکل کمک بگيريد.


فنگ شويي براي لاغري بر اساس چاکراها و چرخش انرژي در بدن نيز تأثيرگذار خواهد بود ! زماني که انرژي به‌صورت راحت درحرکت نباشد و مانع داشته باشد باعث بيماري و چاقي و يا حتي لاغري بيش‌ازحد مي‌شود زماني که شما اين اصول را رعايت کنيد سيستم بدن شما به‌صورت اتوماتيک نسبت به قد و وزن و جذب خوراکي‌هاي که مي‌خوريد با شما هماهنگ شده و اجازه نمي‌دهد پرخوري کنيد و مواد غذايي بيش‌ازحدي را وارد بدن‌نماييد که باعث چاقي بيش‌ازحد براي نوبت. زماني که تمام چاکراها متعادل باشد شما به ميزان نياز غذا مي‌خوريد و سريع سير مي‌شويد و ديگر پرخوري نخواهيد کرد.


فنگ شويي براي لاغري با خوردن خوراکي‌ها


خوراکي‌هاي هر فصل را مخصوص همان فصل استفاده کنيد ! اين نکته را در بيشتر مقالات به تکرار بيان کرده‌ام خود را هماهنگ با طبيعت نماييد تا چاق نشويد . ما هم در طب سنتي اسلامي و هم در فنگ شويي داريم زماني که خوراکي در فصل خود استفاده نشود و زماني که بدن نياز به آن مواد خوراکي ندارد و شما آن را به بدن وارد کرده‌ايد چاکراها دچار اختلال شده و باعث چاقي در بدن مي‌شود.


براي لاغر شدن مي‌توانيد به فصل و خوراکي‌هاي فصل‌ها توجه کنيد! به‌عنوان‌مثال خيار و کاهو مربوط به فصل تابستان و زمان گرما هست که بدن نيازمند آب بيشتر مي‌باشد و شما اين خوراکي را در چهارفصل استفاده مي‌کنيد که باعث بروز مشکلات سيستم بدن،به‌هم‌ريختگي چاکراها،چاقي در بدن مي‌شود.خرمالو نارنجي و پرتغال نارنجي براي فصل پاييز است و فصل پاييز فصل درون‌گرايي است که خوراکي‌ها و رنگ خوراکي‌ها نيز براي ما حرف‌هايي براي گفتن دارد و خلقت خداوندي در مورد همه‌چيز با حساب‌وکتاب است. از نوبرانه هاي فصل استفاده کنيد حتي شده به مقدار يک عدد (زمان نوبرانه متأسفانه قيمت‌ها بسيار بالا هست و افراد نمي‌توانند آن را تهيه کند. بنابراين شما به تعداد کم و چند عدد تهيه کنيد تا سيستم بدن خود را با فصل هماهنگ سازيد! نياز به يک کيلو و يا چند کيلو خريد نيست تا زمان مناسب و قيمت‌ها مناسب شود)


فنگ شويي براي لاغري با شناخت طبايع بدن


زماني که از خوراکي‌ها استفاده مي‌کنيد سعي کنيد مانند طب سنتي اسلامي از طبايع و انرژي خوراکي‌ها استفاده کنيد.
به‌عنوان‌مثال ماست را تنها ميل نکنيد حتماً از مکمل و يا به بيان عاميانه از سردي و گرمي که ما در فنگ شويي (يين و يانگ بيان مي کنيم ) آن استفاده کنيد حتماً داخل آن از نعنا ، کشمش يا گردو استفاده کنيد ! برنج را با مقداري زعفران استفاده کنيد . هر خوراکي به نسبت طبع گرم،طبع سرد،طبع تر،طبع خشک يا طبايع ترکيبي مانند گرم و تر يا سرد و خشک و… آن را متعادل سازيد و بعد مصرف کنيد. و… هر موارد خوراکي را با خنثي کنند آن ميل نماييد. زماني که سردي بيش‌ازحد وارد بدن شود افراد دچار چاقي مي‌شوند و يا زماني که بدن گرمي بيش‌ازحد داشته باشد باز نيز براي بعضي از افراد ايجاد چاقي مي‌نمايد. يعني يين و يانگ و متعادل ساز نيز بايد در سيستم بدن رعايت شود.


فنگ شويي براي لاغري با برطرف کردن انباشتگي


انباشتگي‌ها و انرژي محيط نيز مي‌تواند بر روي خوراک ما تأثيرگذار باشد داشتن يک‌خانه‌ي تميز کمک مي‌کند غذاهاي سالم‌تري بخوريد ! محققان مي‌گويند احتمال انتخاب‌هاي غذايي سالم‌تر در افرادي که در خانه‌هاي تميز و مرتب زندگي مي‌کنند بيشتر از کساني است که در خانه‌هاي آشفته زندگي مي‌کنند. در مقاله خانه‌تکاني مي‌توانيد اثرات مخرب و اينکه چطور مي‌تواند بر روي وزن ما تأثير گذاشته باشد مطالعه نماييد. انباشتگي در هر قسمتي از محيط ما يک بخش از فيزلوژيي بدن را تحت پوشش قرار مي دهد و بر اساس عدد کوا بايد به بخش هاي محيطي خاص خود توجه بيشتري داشته باشيم.


فنگ شويي براي لاغري با پاکسازي بدن


هر سه ماه يکبار سعي کنيد سيستم بدن خود را پاک‌سازي کنيد به اين شکل يک يا سه روز بسته به توانايي خود از صبح تا غروب آفتاب فقط از مايعات استفاده کنيد . هنگام غذا خوردن از غذاهاي سبک مانند سوپ و آش و يا سبزيجات استفاده نماييد و از خوردن گوشت پرهيز نماييد اين کار باعث مي‌شود هم به بدن خود شک وارد کرده و هم سيستم بدن و چاکراها را پاک‌سازي نماييد.


فنگ شويي براي لاغري با استفاده از گل‌ها در محيط خانه


با اين گل‌ها و گياهان ، چاقي به سراغتان نمي‌آيد.مردم چين و برخي از کشورهاي آسيايي بر اين باورند که تماشاي گل‌هاي آپارتماني بارنگ‌هاي گرم مانند :  • قرمز

  • نارنجي

  • صورتي

  • بنفش


تأثير بسيار زيادي برافزايش تحرک اعضاي خانواده و سرعت سوخت‌وساز دستگاه گوارش دارد ! (جايگاه استفاده از رنگ گياهان بر اساس نقشه باگوا و يا مربع لوشو مي‌باشد) به اين معني که تماشاي اين گياهان مي‌تواند به‌طور ناخودآگاه به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و متابوليسم بدن کمک کند و احتمال افزايش وزن و چاقي را کاهش دهد.


اين گياهان آرامتان مي‌کند استفاده از گل‌ها و گياهان آپارتماني علاوه بر آنکه زيبايي و طراوت خانه را چند برابر مي‌کند بلکه مي‌تواند در پاکسازي محيط زندگي متعادل‌سازي انرژي‌ها افزايش اعضاي خانواده کمک کند. به شرط آنکه هنگام انتخاب گل و گياه آپارتماني سراغ آنهايي برويد که برگ‌هاي گرد دارند و زاويه در گلبرگ‌ها و برگ‌هاي آنها کمتر ديده مي‌شود. اين گياهان هم زيباتر هستند و هم در مقايسه با برگ‌هاي نوک تيز و پرزاويه اثرگذاري بيشتري بر محيط و متعادل سازي انرژي‌ها دارند. بنابر اين بر روي حالات روحي و رواني و لاغري شما تاثير خواهد داشت.


از نگه‌داري گل‌هاي خشک در خانه خودداري کنيد


بر اساس اصول فنگ شويي نگهداري گل خشک در خانه باعث مردن انرژي به نام “Chi” مي‌شود. “Chi يکي از انرژي‌هاي فنگ شويي است که در وجود زميني ما و تمام اشياء و موجودات به‌خصوص در ساختار و طراحي خانه‌ها وجود دارد. انرژي چي بايد زنده و پر جنب‌وجوش باشد. کمبود انرژي مثبت چي روي سلامت و سازندگي ما تأثير منفي مي‌گذارد. گل‌ها زماني که خشک مي‌شوند انرژي چي خود را از دست مي‌دهند و سرزندگي خانه را با زوال و مرگ نمايان خود از بين مي‌برد.البته اين تأثيرات منفي در موارد زير نيز وجود دارد.  • گل‌هاي تزئيني

  • پلاستيکي

  • گل خشک

  • گل چيني


زيرا پلاستيک در تمرين‌هاي فنگ شويي مرده در نظر گرفته مي‌شود و باعث ايجاد احساسات منفي مي‌شود.ميز اتاق شما دشمنتان نيست که باانرژي منفي آن را تزئين کنيد. به‌علاوه مي‌توانيد انرژي مثبت “چي” ميز را با تميز کردن و زدودن گردوخاک آن شارژ کنيد.صرف‌نظر از اصول فنگ شويي اگر بخواهيم ازنظر علمي هم به موضوع نگاه کنيم گل خشک کپک مي‌زند و آب مانده در گلدان باکتري جذب مي‌کند. پس نتيجه مي‌گيريم که بهتر است هرروز با عطر و بوي گل‌هاي تازه و زنده روزي پر از انرژي مثبت را آغاز کنيم.


نکته مهم درباره فنگ شويي


در اين مقاله نکاتي براي بهبود وضعيت جسمي و تناسب اندام صحبت شد. فنگ شويي در اين مورد توصيه هاي دارد که به صورت کامل در اين مقاله اشاره شد. اما بايد بدانيد که همه اين موارد بدون تغذيه مناسب غير ممکن است. شما بايد از فنگ شويي به عنوان بازويي براي کاهش وزن و تناسب اندام استفاده کنيد. اما بايد بدانيد که لاغري بدون توجه به نکات تغذيه اي غير ممکن است.براي راهنمايي هاي بيشتر مي توانيد با کارشناس ما سرکار خانم دکتر ژاله معروف در ارتباط باشيد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


. مرآت دز تعمیرات خودرو Mohsen Khoshnazar Homepage مسیر تکنولوژی kosarprint باب الجنت فایل مارکت کارگاه لوازم سردکننده ؛ علی زاده دراهواز